İnstagram Hesap Silme Kapatma

İnstagram Hesap Silme Kapatma

/

 Dünya genelinde ve ülkemizde sosyal medyanın gelişmesi ve türevlerinin çoğalmadı üzerine birçok sosyal medya ortamında bulunabiliyoruz. Ancak bulunduğu sosyal ağdan memnun kalmayıp veya çok zaman harcadığı için sıkılmışlık gibi nedenler doğrultusunda olan kullanıcılar sosyal ağ hesaplarını kapatmak , silmek gibi bir hakka sahiptirler. İnstagram da kullanıcılarına bu hakkı tanıyan sosyal ağ platformları arasına bulunmaktadır. İnstagram hesap silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar instagrama silme nedenini paylaşması durumunda hızlı ve kolay şekilde bir hak vermiştir. İnstagram üzerinden hesap silme işlemini nasıl yapabileceğinize dair bilgiler yazımızın devamında bulunmaktadır. Bu yazıyı inceleyip, adımları uyguladığınızda kolaylıkla instagram hesap silme , kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

instagram Hesabı Nasıl Silinir ?

  •  Öncelikle instagramın paylaşmış olduğu instagram hesap silme linkine tıklamanız gereklidir. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/  Girmiş olduğunuz bu linkin bulunduğu instagram ana sayfası üzerinden hesabınıza giriş yapmalısınız. Uygulama üzerinde hala oturumunuz açık değilse, ilk önce oturum açma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Oturum açma işlemi sonrasında ekranda Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle diye bir bölümünün yer almaktadır. Bu seçeneklerin yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz istenecektir.
  • Hesap silme nedeninizi seçtikten daha sonra hesabınızın sileceğiniz ana bölüm açılacaktır.
  • Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz istenecek , daha sonra kırmızı renkte var olan  “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazılı butonla karşılaşmanız gerekecektir. Bu butona tıklamanız halinde instagram hesap silme yöntemlerini yerine getirmiş ve artık instagram hesabı sahibi olmaktan çıkmış bulunursunuz.
  • Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız tamamen silinmiş olacaktır. Fakat unutmamanız gereken en önemli konu sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kullanmanız veya geri dönmeniz mümkün olmayacaktır. Eğer böyle bir düşünce halindeyseniz hesabınızı geçici olarak dondura bilirsiniz. Bir hatırlatma olarak da kalıcı olarak hesabını silmek isteyen kullanıcıların fotoğraflarını başa bir yerde yedeklemesini öneririz. Çünkü hesap silme işleminde geri dönüş imkanı yoktur.