İnstagram Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?

/

Aktif kullanım yoğunluğu bulunan İnstagram sosyal medya platformu, kullanıcılarına sunmuş olduğu yenilikleriyle yani yeni özellikleri ve etkileşimleriyle büyük bilgi akışının sağlandığı bir mecradır. Getirdiği her güncelleme ve yenilik ise kullanıcılarına bildirim olarak iletilmektedir. Bu durumdan rahatsız olan da var memnun olan da var. Rahatsızlık durumun farkında olan instagram, kullanıcılarına instagram bildirim gizleme hizmetini de kullanabilmemiz için bir olanak sunmuştur. Kullanıcılar hesaplarında gereksiz olarak hissettiği tüm bildirimleri kapatma hakkına sahiptir. Çeşitli birçok alandan gelen bu bildirimler zaman zaman oldukça yoğun bildirim şeklinde kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Bu bildirimleri, kimi zaman fotoğraflarımızın kim tarafından beğenildiği, kimi zaman kullanıcı hesabımızı yeni takip eden kişilerin kim olduğu gibi çeşitliliği bol olan bilgilendirmeler şeklinde almaktayız. Bu gibi bildirimlerden rahatsız olan kullanıcıların en çok instagramdaki bir arkadaşımızın fotoğrafının altına yaptığımız yorumun bildirimleri başka biri tarafından yorum yapılması durumunda bize bilgi, bildirim olarak gelmesi olarak gözlemlenmiştir. Canlı yayın haberi, yorum beğenme ve hatırlatmalar gibi daha sayılabilecek çoklukta bildirimin gelmesi çoğunlukla kişileri bir karmaşa içine sürüklemektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak isteyen kullanıcılar, instagram bildirim gizleme yöntemlerini kullanmaları dahilinde istedikleri gibi daha sakin bir sosyal ağa sahip olabileceklerdir. Biz de yazımızda sizin için bildirim gizleme ve sessize olma yollarını inceledik. Yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bu aşamaları birlikte inceleyelim.

İnstagram Bildirim Gizleme Sessize Alma

  • Bildirim ayarlarını değiştirmek, gereksiz bildirimleri engellemek, kapatmak için ilk önce Instagram uygulamasını açmalısınız.
  • İnstagram uygulaması üzerinden oturumunuzun açık olduğuna emin olun ve kendi profil sayfanızda sağ üst bölgede bulunan üç noktadan var olan simgeye tıklayın.
  •  Üç nokta simgesine tıkladıktan sonra açılmış sayfada bulunan “ Ayarlar “ yazılı alanda “ anında ilet bildirimleri ” kategorisine tıklayın. Tıklamayla beraber farklı alanda konularda bildirim alabileceğinizi görebilirsiniz.
  •  Size uygun hangi bildirimi almak istiyorsanız, o konudaki seçeneği seçerek diğer tüm alanlara instagram bildirim gizleme işlemi uygulamış olacaksınız.
  • İnstagram bildirim gizleme işlemini “ Mesajlar, hikayeler, kişiler, “ gibi kategorilerde de kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.