İnstagram Eski Hikayeler Nasıl Görüntülenir?

İnstagram Eski Hikayeler Nasıl Görüntülenir?

/

Bir sosyal içerik, gönderi paylaşım uygulamalarından olan Instagram, getirdiği yenilik ve güncelleme ile artık instagram kullanıcılarına 24 saatlik süre zarfında olarak paylaşılan hikayeleri, storyleri saklama özelliğini sundu. Daha önceden de getirdiği Instagram Gönderi Arşivi özelliği içerisine dahil olan bu özellikte, anlık paylaşım olan hikayeler de bu bölümde yer almaktadır. Hikayeleriniz kendiliğinden silinse de hikayenizi görüntüleyenlerine ulaşabileceğiniz, istenilen bir zamanda sadece hesap sahibi olan kullanıcı tarafından cihazınızdan girdiğiniz hesabınızda görüntülenebilecektir Arşivlediğiniz hikayeler, yani instagram eski hikaye görme işlemi hikaye görüntülenme alanından kaybolduktan sonra sadece sizin tarafınızdan görüntülenmektedir. Peki instagram eski hikaye görme işlemi için ne yapılmalı ? Bu sorunun cevabı çok basittir. Açıkçası instagram uygulamanızın güncel olması tek gereken kuraldır. Eğer son güncellemelere sahip bir uygulamadaysanız otomatik bir şekilde profilinizde bulunan Hikayeler Arşivi menüsünde kayıt altına alınacaktır.

Instagram hikayeleri nasıl indirilir?

Paylaştığınız mevcut hikayenizi veya daha önceden paylaşmış olduğunuz paylaşımınızı yani instagram eski hikaye görmeyi cihazınıza indirmek için hikayenin, story nin ;

  • Sağ alt köşe bölümünde bulunan “Daha Fazla” yazısına tıklayın.
  • Karşınıza gelen pencereden Videoyu Kaydet veya Fotoğrafı Kaydet seçeneklerinden istediğinizi seçerek cihazınızın galeri bölümüne veya kütüphane bölümüne indirin.
  • Yapacağınız bu kısa ve hızlı işlem sayesinde instagram uygulamasına giremediğiniz durumlarda cihazınız üzerinden bu görüntülere ulaşıp, dilediğiniz arkadaşınıza gösterebilirsiniz.