İnstagram'da Nasıl Ürün Satılır?

İnstagram'da Nasıl Ürün Satılır?

/

Butik işleri yapanların en çok tercih ettiği satış yöntemlerinden olan sosyal medya, ciddi bir müşteri potansiyelinin bulunduğu alandır.

Özellikle instagram uygulaması, görsel paylaşımların olması nedeniyle çok daha fazla popülerdir.

Peki instagramda nasıl ürün satılır? Ne gibi yollar İzlemek, ne yapmak gereklidir gibi soruların cevabını öğreneceğimiz makalemizde, siz de çok pratik yollarla satış yapabilirsiniz.

Özellikle evlerde ev yapımı işler yapan kişilerin çok fazla tercih ettiği, tekstil sektöründe popüler olan bu uygulama sayesinde, bir çok kişi kendi işinin sahibi oldu.

Siz de bu kolaylıktan yararlanmak istiyorsanız, kendi işinizi kurma hayalleriniz varsa ilk adımlarınızı sosyal medya üzerinden atabilirsiniz.

Kendinize Bir Marka Belirleyin

Kendinize bir kullanıcı adı belirlemelisiniz ve bu kişisel olmamalı. Yani bir marka yaratmanız şart.

Akılda kalıcı, rakamlar içermeyen ve işinizi en iyi şekilde yansıtan bir isim bularak, logonuzu yapabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızın tümünde bu ismi kullanın ve düzenli olarak paylaşım yapacağınızı, müşterilerin sizi bu isimle bulacağını unutmayın.

Instagram butik açmak için ilk ve en önemli adım isim olduğu için, benzersiz ve tek olmasına özen göstermelisiniz.

Bir çok kişi, yerli ya da yabancı bir isim bularak, resmi şirketinin ilk adımlarını instagram sayfaları ile açmıştır.

Ne Satacağınıza Karar Verin

Nasıl bir ürün satmak istediğiniz çok önemlidir. İnstagramda popüler olan sektörler, genelde kadınların ilgisini çeken nitelikte olan ürünlerdir.

Bunları sıralayarak olursak;

- Butik kurabiye, pasta, sabun,

- Ev yapımı yiyecekler,

- El işi ürünleri,

- Nikah şekerleri,

- İthal giyim ürünleri,

- Aksesuarlar

Yani anlayacağınız üzere, tekstil ve yiyecek sektörü oldukça popüler sektörlerdendir. Bu yüzden zaten iş imkanı yaratan evden çalışan kişiler oldukça fazla tercih ederler.

Eğer yeteneğiniz varsa, el yapımı ürünleri kullanabilirsiniz.

Ancak yeteneğiniz yoksa risk alıp, biraz sermaye koyup, ürün alıp satma yoluna gidebilirsiniz.

Zaman Ayırın

Bütün bu işlemlerden sonra, günde ortalama 1 saatinizi ayırarak düzenli paylaşımlar yapmanız, yapılan yorumlara cevap vermeniz gerekeceğini unutmamalısınız.

Sayfanızı ne kadar etkin kullanırsanız o kadar çok müşteriye ulaşırsınız ve bu sayede tanınırlığınızı da arttırmış olursunuz.

Herkes için ideal bir paylaşım süresi vardır ve günde en azından bir fotoğraf ve ürün görseli paylaşmanız, oldukça önemlidir.

Paylaşımlarınızın düzgün bir şekilde etiketlenmesi, düzenli bir şekilde yenilenmesi en önemli ve dikkat edilecek detaylardandır.

Takipçi Satın Alın

Takipçi satın almak, instagram'dan satış yapmak için instagram takipçi satın alma en önemli yoldur. İlk etapta yabancı takipçilerin satın alınmasıyla, beğenilerinizin artması sağlanır ve müşteriler güven duyar.

Daha sonra yerli takipçileriniz ve asıl hedef kitlenizle satış odaklı paylaşım yapmaya da başlamış olursunuz.

Her satış yapan, bu yöntemi kullanıp takip satın almaktadır. Bu bir hile değildir, sadece size zaman kazandırır ve daha kısa sürede daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar.

İnstagram ve diğer kanallar sayesinde sosyal medyada aktif olmanız, oldukça önemlidir. Bu sayede binlerce müşteriye ve doğru hedef kitleye ulaşma imkanını yakalayabilirsiniz.

Satış Yapmaya Başlayın

Düzenli paylaşım yapmaya başladıysanız, artık satış yapmaya hazırsınız demektir. Peki her şey bu kadar basit mi? Tabi ki hayır.

Çünkü satış yapmanız için müşterilerin güvenini kazanabileceğiniz ve alışveriş için gerekli olan resmi bir yönteme ihtiyacınız olacak.

Eğer müşteri ile karşılıklı güven ilişkisi kurabilirseniz, ödemenin bir kısmını peşin, bir kısmını teslimat sonrası alabilecek şekilde banka havalesi kullanabilirsiniz. Ancak ufak bir komisyon karşılığında satış yapabileceğiniz web sitelerini tercih ederek, daha fazla güven sağlayabilirsiniz.

İnstagram'dan para kazanmak sandığınız kadar zor değil. Yeter ki işe yarar bir iş fikrine sahip olun.


www.instagramtakipcisatisi.com Olarak her zaman size yardımcı olacağımızı unutmayınız. :)