İnstagram Anket Nasıl Oluşturulur ?

İnstagram Anket Nasıl Oluşturulur ?

/

Instagram çok yakın zamanda hikâyeler için yeni bir özelliği kullanıcılarla paylaştı. Hikayeler üzerinde anket yapılabilme özelliğini büyük bir merakla ve karar verme aşamasında yardımcı bir mekanizma kolaylık olarak gören kullanıcıların ,aktif olarak kullanmaktadırlar. Anlık paylaşımların yapıldığı hikaye bölümünde anlık anket özelliği ilgisini kaybetmeyecek yenilikler arasında yerini almış durumdadır. İnstagram tarafından bize sunulan bu özelliğin instagram anket oluşturma yöntemleri ve alanları başlığı altında yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.  

Instagramda Anket Oluşturma Yöntemleri Ve Alanları

İnstagram , 24 saatlik anlık paylaşımlara yani hikayelerimize anket yapma özelliğini de dahil etti. Daha önceleri Twitter tarafından da kullanılan bu özellik instagramda da büyük kullanıcı kitlesine sahiptir.

Akıllı cihazlarınızda var olan instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olduktan sonra , instagram anket oluşturma özelliğini anlık paylaşımlardan olan hikayenizde kullanabilirsiniz.

Öncelikle güncel olan instagram uygulamanız üzerinde hikaye paylaşma bölümünüzde anlık olarak fotoğraf veya video çekmeniz gereklidir. Yakın zamanda veya gün içinde çektiğiniz fotoğraf veya videolar içinde anket oluşturabilirsiniz.

  • Çekmiş olduğunuz hikaye bölümündeki fotoğraf veya videoları hikayeler bölümünün anlık paylaşım çıkartmaları seçeneğinde anket kategorisini seçerek kullanabilirsiniz.
  • Anketinize eklemek istediğiniz soruyu kendiniz isteğinize göre yazabilirsiniz.
  • Klasik olan Evet-Hayır cevabını da kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.
  • Gerçekleştirdiğiniz instagram anket oluşturma işlemini hikayenizin kimler tarafından izlendiği bilgisinin bulunduğu alanda, anketinize aldığınız cevapları da görebilmekte olacaksınız.

Kısaca tekrar özetlemek gerekirse yapmanız gereken işlem çok kısa ve kolaydır.

Hikaye kısmına giriş yaparak anket yapmak istediğiniz konunun fotoğrafını veya videosunu çekmeniz gerekiyor. Hemen ardından sağ üst tarafta bulunan gülen surata benzeyen ifadeye dokunmanız gereklidir. Çıkartmaların da bulunduğu alanda anket seçeneğine tıklamalısınız.

Anket seçeneğine tıklama ile beraber ekranınızda bulunan “ Soru sor ” ve alt tarafta “ cevap ver “ kutucukları çıkacaktır. “ Soru sor ” kutusuna sorunuzu yazmanız gerekiyor. Aşağı alt tarafta bulunan bölüme ise cevap kutucuklarına cevaplarınızı yazmalısınız. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra hikayenizi paylaşabilir ve instagram anket oluşturma özelliğini kullanmış olacaksınızdır.