Instagram Çevrimdışı Kullanım Özelliği Geliyor

Instagram Çevrimdışı Kullanım Özelliği Geliyor

/

Geçtiğimiz günlerde yapılan F8 konferansında, İnstagram birçok özelliğini tanıtmıştı. Son yapılan güncellemeler ile İnstagram artık yeni bir vizyon sahibi olmuştu. Yapmış olduğu bu yenilikler ile aktif ve potansiyel kullanıcı sayısını arttırmak isteyen İnstagram, önümüzdeki günlerce yine mucizevi özellikleri ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor. İnstagram, yeni güncellemeleri ile diğer sosyal paylaşım platformlarına özenir olsa da, yeni güncellemeler yoğun bir ilgi görüyor. Hal böyle olunca İnstagram bu yeniliklere ve rakip uygulamalara benzer olan özellikleri, daha sık yayınlamaya başlıyor. Ancak yeni İnstagram güncellemesi ile farklı ve özgün bir özellik getirebileceğini söylemek mümkün oluyor. Bu yeni gelen güncelleme sayesine artık İnstagram'ı çevrimdışı olarak belirli ölçülerde kullanmak mümkün oluyor.

İnstagram Çevrimdışı Kullanımı Ne İşe Yarar?

Son derece ses getirecek bir güncelleme ile karşımıza çıkan İnstagram, bu yeni güncellemesi ile ne gibi fonksiyonlara sahip olacağı tamamen merak konusu. Birçok kişi İnstagram çevrimdışı kullanımı özelliği ile neler yapabileceği hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. İnstagram bu özelliği getirirken, internet bağlantısında oluşan sıkıntıları düşünerek söz konusu özelliği geliştirmiş. Bazı ülkelerde yeterli miktarda internet erişiminin yeterli olmaması, bu güncellemeyi getirmenin mantıklı olmasına olanak tanıyor. Bu güncellemede, internet erişiminiz varken, her türlü bilgi ve veri ön bellek vasıtası ile kayıt altında olacak. İnternete erişim sağlayamadığınız durumlarda ise çevrimdışı kullanım sayesinde tekrardan gönderilere, fotoğraflara ve daha birçok veriye ulaşım sağlamanız mümkün olacak.

İnstagram Çevrimdışı Kullanım Ne Zaman Gelecek?

İnstagram, genel anlamda yeniliklerini ve güncellemelerini sık sık yayınlayarak, kullanıcılarına hızlı bir kullanım imkanı sağlıyor. Ancak bu güncellemenin önümüzdeki aylarda ve biraz daha ileri tarihlerde gelebileceği söyleniyor. Bu nedenle İnstagram çevrim dışı kullanım güncellemesi kesin bir tarih içermiyor. Genel anlamda söz konusu güncelleme, tamamıyla her konuda kesin bir verim alındıktan sonra ve test edildikten sonra yayınlanacak gibi duruyor. Öte yandan İnstagram'ın bu güncellemesi, farklı ve yeni kullanım amaçlarına neden olabilecek gibi duruyor. Kısacası söz konusu özellik, tüm kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

İnstagram Çevrimdışı Kullanım Hangi Platformlarda Yer Alacak

Bilindiği üzere İnstagram ilk olarak IOS platformu üzerinde kullanılmaya başlanmıştı. Ancak her iki platformda kullanılabilir olması nedeniyle, Android kullanıcılarının İnstagram üzerindeki varlıkları azımsanmayacak kadar göze çarpıyor. Bu nedenle genel anlamda yapılan yeni güncellemeler, her iki platformda da hemen hemen yakın zamanlarda kullanıma sunulmaya çalışılıyor. Ancak İnstagram çevrimdışı kullanım özelliği Android platformunda ilk etapta yayınlanacak gibi görünüyor. Bu nedenle söz konusu güncelleme IOS kullanıcıları için belki sonradan gelecek, belki de hiçbir zaman IOS kullanıcıları bu güncellemeden yararlanamayacak gibi duruyor. Ancak bu konu hakkında İnstagram cephesinden kesin bir açıklamanın gelmediğini söylemek gerekiyor.