İnstagram Story Kaydetme

İnstagram Story Kaydetme

/

Instagram uygulaması üzerinden hikayenizde bir fotoğraf veya video paylaşma işlemi, yani instagram story kaydetme işlemi için adım adım vermiş olduğumuz basamakları tamamlayabilirsiniz. Bir hatırlatma olarak paylaştığınız her story için geçerli olan, storylerin profilinizde öne çıkanlar kısmında bulunmaması halinde 24 saat sonra akıştan ve profilinizden kaybolacağı kuralıdır. Yeni başlayan kullanıcılar için pratik ve en hızlı story kaydetme yollarını birlikte inceleyelim.

  1. Hesabınıza giriş yaptığınız instagram uygulaması üzerinde, ana sayfanızda sol üst köşedeki fotoğraf makinesi simgesine veya yine sol köşedeki profil resminiz üstündeki artı simgesine dokunun,
  2. Karşınıza fotoğraf veya video çekebilmek için açılan kameradan ortada bulunan yuvarlak simgeye dokunarak fotoğraf çekimi veya bu yuvarlağa basılı tutarak video çekimi yapın,
  3.  Telefonunuzdaki galeriden veya kütüphaneden bir görüntü seçmek için ekran üzerinde herhangi bir alanda parmağınızı yukarı doğru kaydırın.
  4.  Fotoğrafınıza veya videonuza ekleyebileceğiniz çizim, metin veya çıkartmalar için dolma kalem şeklinde bulunan, bir büyük bir küçük harf olarak olan ve gülen surat şeklinde bulunan simgelere tıklayarak ekleme yapabilirsiniz. Hoşunuza gitmeyen bir metni veya çıkartmaları çöp kutusu simgesine sürükleyerek kaldırabilirsiniz.
  5.  İnstagram story kaydetme işiniz tamamlandığında sol alttaki Hikayen'e dokunarak paylaşabilirsiniz.

Başka Birinin Instagram Hikayesini Paylaşabilir Miyim?

İnstagram kullanıcıları yapılan yeni gelişmelerle artık  Instagram story kaydetme bölümünde başka kişilere yani tipikleştiği kişilere ait hikayeleri paylaşabiliyorlar. Fakat bu özelliğin kullanılabilmesi için bir şartın da bulunduğu bilinmektedir. Bu şart kişinin o hikâyede etiketlenmiş olması gerekliliğidir. Yani bir kullanıcı bir storyde sizden bahsettiyse yani etiketlediyse siz de onu kendi profilinizde paylaşabileceksiniz. O hikâyeye yeni resim, video eklenebiliyor, değişiklikler de yapılabiliyor. Hikâyeyi sizin paylaşmanız durumunda diğer kullanıcılar, ilk paylaşan kişinin ismini görebileceklerdir. İzinsiz olarak ve sizden bahsedilmediği sürece hikâye kaydetmekle aynı işlem olarak görülemez. Başkasının hikayesini kaydede bilmek farklı yollarla gerçekleştirilebilen bir durumdur.

Başka Birinin Paylaştığı Instagram Hikayesini Kaydedebilir Miyim?

Başkasına ait olan Instagram hikayesini fotoğraf olarak kaydetmek istiyorsanız, ekran görüntüsünü kaydetmeniz yeterli bir yöntem olacaktır. Fakat, başkasının hikayesindeki videosunu kaydetmek istiyorsanız, bunun için hızlı bir yöntem instagram üzerinde mevcut değildir. Bu işlem içim bazı uygulamalar indirmelisiniz. Story Saver uygulaması bunlara verilecek örnekler arasındadır. Ama hiçbir zaman instagram hesabınızın eşleştirilmesi önerilmez.